Jak se konečně naučit cizí jazyk aneb Konec věčných začátečníků v Česku

Už vás štve, že pořád ještě POŘÁDNĚ neumíte cizí jazyk?

Tolik jste se snažili a pořád to není ono…

Jak to ta blogerka, sakra, udělala, že jich umí tolik?

„Určitě se hodně učila. Má na to nějaký speciální talent. Naučila se to, protože hodně cestovala…“

A co na to říkám já? Ano i ne. Abyste se naučili cizí jazyky, všechno tohle splňovat můžete. Ale vůbec NEMUSÍTE!

Jestli stále věříte, že k tomu, abyste cizí jazyk zvládli, musíte strávit hrozné množství času jeho biflováním, je nejvyšší čas s touhle otravnou myšlenkou skoncovat.

Skvělé zprávy vám přináší moje e-knížka Jak se konečně naučit cizí jazyk aneb Konec věčných začátečníků v Česku.

Dala jsem do ní všechno, co o učení jazyků vím.

A že toho (v dobrém i ve zlém) není málo!

V prvních letech mé koexistence s cizími jazyky jsem věřila, že jinak než s pomocí klasického šprtání slovíček, nepravidelných sloves a zdlouhavého vyplňování gramatických cvičení to nejde. „Až tohle všechno zmáknu, vycestuju a naučím se pořádně mluvit,“ myslela jsem si.

Postupně vycházelo víc a víc najevo, že mé znalosti nabyté ze školy v praxi silně pokulhávají. I když jsem měla u maturity z jazyků jedničky, měla jsem pořád co dělat abych se s cizinci domluvila. Začínalo mi být jasnét, že na to budu muset jít jinak…

A tak jsem začala jsem cestovat. Cestováním se cizí jazyky naučíte nejlépe…

Taková trošičku otřepaná fráze… Pokud se vám do ciziny chce, tak super. Pokud vás ale pobyt v zahraničí neláká nebo se vám zrovna teď nehodí do krámu, nezoufejte! Protože

 • Existuje dost lidí, kteří žijí v zahraničí i mnoho let a místním jazykem umějí jen pár frází (No schválně, setkali jste se někdy s cizincem žijícím u nás, jehož česká slovní zásoba sestává z: „dobrý den“ „děkuji“ a „jedno pivo, prosím“?)
 • Existuje spoustu lidí, kteří mluví cizím jazykem dobře a nikdy nijak zvlášť (pokud vůbec) necestovali

Cestování může být ve studiu cizích jazyků velkým pomocníkem. Není to ale nutná podmínka!

Věříte i dalším mýtům ohledně cizích jazyků? Nejvyšší čas s nimi zatočit!

Při psaní jsem myslela zejména na:

 • věčné začátečníky, kteří by rádi po bezvýsledných letech strávených nad knihami, na kurzech a ve škole už konečně cizí jazyk zvládli
 • ty, co by se chtěli naučit cizí jazyk, ale nemůžou se dokopat, protože je to přece děsná otrava
 • ty, kteří by se rádi naučili cizí jazyk, ale brání jim v tom myšlenka, že znalost jednoho či více cizích jazyků je jenom pro vyvolené disponující jakýmsi nadpřirozeným nadáním (Přišel čas hodit takové nesmysly za hlavu!)

A pro koho tohle čtení není? Rozhodně to nekupujte, pokud:

 • Se toužíte memorovat slovíčka, studovat do detailů gramatiku a pilovat pravopis
 • Chcete knížku, která vám přinese komplexní lingvistické informace k jednomu konkrétnímu jazyku
 • Nesnášíte zábavné čtení plné osobních zkušeností, praktických informací a nadsázky

Aby vám šlo učení cizích jazyků jako po másle, začlenila jsem do e-knížky konkrétní tipy pro tyto jazyky

 • angličtinu (protože je jazykem, jehož znalost potřebuje většina z nás)
 • francouzštinu a španělštinu (to jsou jazyky, které miluju)
 • něco málo pro němčinu a italštinu (sama je sice moc neumím, ale protože se je u nás hodně lidí chce učit, sehnala jsem pro vás o nich do e-knížky nějakou tu informaci)
 • zmíním se v ní i o turečtině (nedá mi to a musím se o trochu svého know-how podělit)

Chybí tu váš vyvolený jazyk? Nesmutněte!

V e- knížce se soustředím především na obecné principy studia cizích jazyků, takže to svoje si v ní určitě najdete!

Běhěm svého života na cestách jsem zvládla čtyři cizí jazyky. Ale pouhé cestování by k tomu nestačilo. Učit se cizí jazyky mě totiž začalo hrozně bavit. Všechno, co jsem se o učení jazyků naučila a co mi pomohlo je zvládnout, jsem teď sepsala do 50 stran plných informací. Dozvíte se :

 • 5 překážek, které stojí v cestě za cizími jazyky (a jak je překonat)
 • Jak při učení jazyka zapojit všechny smysly
 • Jak si při učení jazyka zlepšit znalosti a rozhled
 • Jak udělat z jazyka součást každodenního života
 • Jak zvládnout ta podstatná slovíčka a gramatiku
 • To vše doplněno o konkrétní příklady a inspirace, jak uvést teoretické tipy do praxe

Na samotný závěr knížky jsem pro vás připravila tabulku úspěchů, do které si můžete každý týden zapisovat své kroky a pokroky. Jak se bude tabulka plnit, budete překvapení jak rostou vaše jazykové dovednosti a sebevědomí.

Co o e-knížce řekli její první čtenáři?

Kateřina Žáčková

„E-knížka Jak se konečně naučit cizí jazyk aneb Konec věčných začátečníků v Česku obsahuje řadu konkrétních otázek, které každý, kdo se chce naučit jazyk, rozhodně řeší, a nabízí na ně zcela jasné konkrétní odpovědi a návody.

A přitom je to zábava, dočkáme se mj. i řady tipů, jak trávit volný čas (ať už je člověk gurmán nebo rád sportuje) a přitom se učit :-) Navíc je text přehledně strukturovaný a na mnoha místech doplněný o autorčiny zážitky, takže jsem se na každou další kapitolu opravdu těšila.

Může se hodit každému, ať už s jazykem začíná nebo se začít snaží či začíná už potřicáté, ale i těm, kteří si chtějí dosaženou úroveň svého cizího jazyka vypilovat nebo alespoň udržet. Narozdíl od mnohých klasických učebnic je totiž „ze života“, takže člověku prostě sedne.“

Zdeněk Krásný

„Jako věčný začátečník, který sice jeden cizí jazyk ovládl, ale ke studiu dalších jen obtížně hledá motivaci, jsem byl ohledně přínosu stopadesáté publikace na téma „jak se naučit jazyk“ poněkud skeptický.

Aniččina knížka však příjemně překvapila. Přehlednou formou, doplněnou vlastními životními zkušenostmi a příhodami, radí, jak proměnit učení v zábavu, přičemž nabízí i konkrétní návody a odkazy, abyste si mohli sami vše rovnou vyzkoušet.

Doporučuji všem věčným začátečníkům k získání nového elánu do učení a těším se na další zajímavé rady a tipy!“

Alžbeta Štofaníková

„Anna pútavo zhrnula všetky základné informácie, ktoré ten, kto sa chce naučiť cudzí jazyk proste musí vedieť na to, aby sa mu to naozaj podarilo. Knižka plná postrehov, ktorý zapojí „do hry“ všetky vaše zmysly.

Odporúčam prečítať každému, kto sa ešte stále bifľuje naspamäť slovíčka v cudzom jazyku a trápi sa na jazykových kurzoch / hodinách gramatickými cvičeniami.“

Lenka Divíšková

„E-knížku „Jak se konečně naučit cizí jazyk“ jsem začala číst se zvědavostí ale zároveň i malou skepsí. Sama umím celkem dobře anglicky, ale tuto dovednost jsem získala až díky dlouhodobému pobytu v zahraničí. Jazykové kurzy v Čechách mi totiž nedávaly, co jsem potřebovala.

Byla jsem tedy zvědavá, co víc se můžu dozvědět kromě toho, než do té země vycestovat. Nicméně knížka nabídne spoustu alternativ, jak se jazyk naučit a není přitom podmínkou někam cestovat. Zároveň hravě a s nadhledem učí principy, která vás budou bavit a neomrzí vás. Vřele tedy doporučuji – sama se dle něj učím další světový jazyk.“

A kolik to všechno stojí?

Cena e-knížky je 320 Kč.

Přála bych si, abychom se konečně přestali cizích jazyků bát. Abychom si je začali užívat, a tím pádem i používat.

Ode dne, kdy jsem ve škole otevřela svou první jazykovou učebnici  do dne, kdy jsem si mohla říct, že hovořím čtyřmi jazyky, uplynulo dlouhých patnáct let (ufff).

Vy na ovládnutí cizího jazyka dlouhá léta čekat nemusíte. Můžete teď získat všechny potřebné informace na jednom místě přehledně shrnuté do 13 + 1 konkrétních tipů.

Teď je to jenom na vás. Chcete, aby pro vás dál cizí jazyky byly otrava? Nebo si je konečně začnete užívat?

Objednat